Kategori
Uncategorized

RTV Ora ndjek paratë publike dhe gjen gruan dhe vjehrrën e Erion Veliajt

RTV Ora ndjek paratë publike dhe gjen gruan dhe vjehrrën e Erion Veliajt

Erion Veliaj është ankuar se RTV Ora ndjek gruan dhe vjehrrën e tij.

Në të vërtetë RTV Ora ndjek rrjedhën se ku shkojnë paratë publike, domethënë paratë e popullit që përdoren nga zyrtarët publikë dhe kështu arrin edhe te gruaja dhe vjehrra e Erion Veliajt.

🔺Gruaja e Erion Veliajt merr së paku tre rroga si eksperte, me jo më pak se 20 mijë euro nga tre institucione publike që janë ERE, OSHEEE, OST.

🔺Le të na thotë Lali Eri se në cilin vend të Bashkimit Europian apo edhe në SHBA, gruaja e kryetarit të bashkisë së kryeqytetit është eksperte e paguar e institucioneve publike, me një pagë që kapërcen shumëfish pagën zyrtare të burrit të saj.

🔺Ia mirëkuptoj sakrificën zonjës, e cila paguhet që të bëjë në publik rolin e gruas të një njeriu që luan bashkëshortin për arsye politike.

🔺Vjehrra e Erion Veliajt ka marrë paga dhe honorare si mësuese te Liceu Artistik në Tiranë pa hyrë asnjë ditë në ndërtesë në orët kur supozohet të ketë punuar.

🔺Dhe këtu përjashtoj periudhën gjatë pandemisë kur mësimi bëhej online.

🔺Kjo gjë mund të verifikohet me të dhënat videokamerave të ruajtura në serverat përkatës.

🔺Lali Eri duhet ta dijë se edhe ato plakat që ndjekin dhe keqtrajtojnë policët e tij sepse sheshin në rrugë marule dhe qepë janë vjerra të dikujt, nëna të dikujt.

🔺Nëse këto plaka do të merrnin para pa punuar si vjerra e Lali Erit, sigurisht që nuk do të dilnin të shisnin në rrugë./

Nga Kastriot Myftaraj /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s