Kategori
Uncategorized

FOTO e rrallë/ Besimtarja myslimane lutet në Kishën e Laçit, qytetari: Të gjithë jemi një.

Bashkjetesa fetare tregon aktualisht se në Shqipëri janë të zyrtarizuara disa besime fetare, myslimanët sunitë, bektashinjtë, halvetitë, katolikët, ortodoksët dhe protestanët, të cilët jetojnë në harmoni mes tyre, pa asnjë problem të lindur pikërisht nga ajo ku ata besojnë.

Një foto e rrallë ka mbërritur në redaksinë e JOQ ALBANIA e cila flet më shumë se fjlaët e bukura që përshkruajnë bashkjetesën dhe tolerancën fetare në vendin tonë më shumë probleme të tjera.

Një qytetar, teksa ka qënë i pranishëm në meshën e mëngjesit në Kishën e Laçit, ka parë se bashkë me të lutej edhe një grua e cila i përkiste besimit mysliman.

Ai shprehet se pamja që pa është pasuria më e madhe që shqiptarët kanë e se të gjithë jemi një pavarësisht besimit që i përkasim.

Qytetari shkruan:

Pershendetje JOQ, kjo është besimtarja myslimane që lutet ne Kishën e Laçit. Harmonia fetare është pasuria ma e madhe që kemi. krejt jemi një.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s