Kategori
Uncategorized

Xha Jani dhe shprehja e tij e fameshme : E dalluar ne kurveri !

Te xha Jani kishin nje televizor ne vitet 70 dhe shtepia e tij mbushej plot e perplot per te pare filma e ndeshje futbolli ….. Per xha Janin thuhej qe kish qene i pasur, dhe me pas kishte mbyllur gojen e punonte diku si ekonomist ne ndermarrjen 21 Dhjetori.

….. Nje mbremje hyri ne shtepi xha Jani dhe ju drejtuar qejflies duke i thene : Paske ardhur e dalluara e xhaxhait !!! Dhe ajo sec i ktheu nje pergjigje dhe e pyeti se per cfare ishte e dalluar ….. Xha Jani vazhdoi me tej ta sqaronte dhe i tha : I ke pare ato flamuret te kuq e trekendesh neper dyqane, qe shkruajne Shitese e Dalluar, etj, etj ….

Po i tha ajo duke qeshur, e po pastaj, cfare lidhje ka me mua ! …. Ka o ka i tha Xha Jani, Ty do te te japi nje flamur te kuq xhaxhi, ku do te shkruhet “E Dalluar ne Kurveri” …. Ajo filloi te qeshte me te madhe …….

  • Tashme le te presim e te shikojme se si do te shkoj puna e Teatrit ne Gjykate Kushtetuese, dhe ne grafike Reformen ne Drejtesi e kam nxjerre ne rruge per te nxjerre ndonje leke si ajo e Dalluara e xha Janit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s