Kategori
Uncategorized

”Dorheqia” e Gramoz Ruçit, dhe krimet që rëndojnë mbi të si ish ministër i brendëshëm i diktaturës

Mbi atë karroceri të hapur me trupin e një fëmije të masakruar ata kishin vendosur të tmerronin qytetin …

Ishte pikerisht Ministria e Brendshme qe urdheroi vrasjet ne kufi. Ne ate kohe kur adoleshenti Pellumb Pellumbi u vra teksa arratisej.

Gramoz Ruçi ishte drejtues madhor në Ministrine e Brendshme dhe pak muaj me pas u be edhe minister i Brendshem. Ministri që firmosi dhunën, terrorin ndaj qytetareve.

Ministri qe urdheroj vrasjen e Arben Brocit me shokë më 2 Prill.

Masakra e 2 Prillit Shkodër /

E keshtu me rradhë shume nga ata qe sot jane ne krye te shtetit ose ishin vete drejtues e te privilegjuar te diktatures ose jane bijte dhe niprit e atyre krimineleve te kuq qe vrane Pellumb Pellumbin.

Janë prej 8 vitesh në pushtet po ata nekrofile qe ua kallen daten shkodraneve me vrasje dhe ekspozime trupash te pajete.

Janë po ata nekrofilë që blenë dhe rivodhë me të gjitha mënyrat përsëri votat e atyre qytetareve qe terrorizuan ne Qershor 1990.

Janë po ata nekrofilë, Thjesht ata fshihen mbas maskës dhe ngjyrave .,,

Kohërat ndryshojne por jo në Shqiperi sepse asnjehere gjate ketyre 30 viteve te ashtuquajtura demokraci nuk doli nje nga drejtuesit e PPSH-se qe te kerkoje falje per krimet e kryera.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s