Kategori
Uncategorized

Është shumë e vështirë por jo e pa mundur, të rrëzosh një mafie apo një diktaturë.

Plot 8 vjet që gangsterët, dhe grupet mafioze në pushtet, sundojnë popullin përmes frikës, shërbimeve, reciprocitetit dhe drejtimit të tyre nga djemtë e ”fortë” ( bandat )

Ata ”vrapojnë”, blejnë, dhe kapin pikat nevralagjike në media, në drejtësi, në administratë dhe polici, si dhe informatorët apo agjentë, ( patronazhistë )

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s