Kategori
Uncategorized

”Ambasadorët e kombit”, vijnë të votojnë Ramën, me bileta të paguara

Nga Rexhep Shahu /

Ambasadore, eshte shume me e thelle e liga .

Ambasadore, eshte shume me e thelle e liga

Ambassadorja amerikane Yuri Kim tha:

“Nëse doni ndryshim, votoni për ndryshim. Nëse doni kriminelë, votoni për kriminelë. Por ajo që bëni duhet të përputhet me atë që thoni se doni. Dhe 25 prilli është momenti”.

Keshtu foli shume qarte ambasadorja e Amerikes.
Tani vetem duhet te na thote, mos shkoni ne votime ju shqiptare se po shkoj e po votoj une per ju te gjithe.

Demokratet flene, neglizhojne, idhnohen me partine e kandidatin e nuk votojne ose votojne kunder per inat se demokratet jane flake e zjarr inati dhe benzine u hedh qeveria…


Si t’ia shpjegoj ambasadores se shume nga emigrantet te udhehequr nga ambasadoret e kombit te Rames vijne te paguar te votojne PS me autobuzet varg e vije ose me aroplana pa pare…


Si t’ia shpjegoj se ata qe e cojne ne ps Edi Ramen e partine e tij, qe brejne hekur me dhembe i ka perzene nga ky atdhe Edi Rama mbi 500 mije prej tyre.

Ambasadore, eshte shume me e thelle e liga, shume me e sofistikuar se gjithe te ligat, sepse ne edhe socializmin e komunizmin e enverizmin edhe demokracine e patem te vecante, te pa shpjeguar, jo si dynjaja, as si ata udheheqesit e te zezes qe u shfaqen vjet ne Amerike dhe deshen e duan mbase t’ia shkulin rrenjet edhe Amerikes…


Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s