Kategori
Uncategorized

Plehra, mos më kërcënoni: Po ja u them hapur, vota ime eshte per Partine Demokratike

Unë me Partinë Demokratike, fitova Lirinë !

Vota ime kurrë s’do jetë për ju dhunues të lirisë.

Vota ime eshte per te ardhmen e femijeve te mij.

Vota ime eshte per Partine Demokratike…

Denoncimi i qytetarit !

Kercenimet dhe presion i hapur i drejtuesve ”rilindas” ndaj qytetarëve, për tju rrëmbyer me çdo mjet votën, qoftë ky presion apo dhunë…

Bastardëve ne pushtet po ju vjen fundi, sytë e tyre jane skuqur dhe pikojnë gjak, një si të bishës së plagosur.

Ata nuk pyesin më.

Bastardët me kostum qeveritari kerkojne voten me çdo mënyrë dhe çmim.

Këta bastardë, si pjesë dhe bashkpuntorë me grupet kriminale kërcënojnë këdo që munden per ti rrembyer votën, edhe pa e njohur personin, familjen, fëmijët, te kaluarën dhe bindjet e tij, ata të kërkojnë adresën…

Këta duan votën me çdo mjet .

Keta duan voten, per te vazhduar me bandat, krimin e organizuar, drogën.

Këta duan votën…

Për ta groposur njehere e mire te ardhmen e qytetarit shqiptar.

Këta duan votën për ti shpëtuar burgut.

Ja çfarë shkruan qytetari antikomunist, që jeton në durrës.

▪️Me ka marre drejtori i ujsjells kanalizimeve te plazhit ne Durres.

▪️Ai më kerkonte ti jepja votën partise socialiste.

▪️Ai me kerkonte me emer e mbiemer, ku punoja.

▪️Ai më pyeste per femijet e mij.

▪️Kjo është nje shkelje e te drejtave te njeriut.

▪️Me çtè drejte keta plera futen dhe me bejne presion ?

▪️Dhe une nuk kam frike tja u them hapur.

▪️Vota ime eshte per te ardhmen e fëmijëve të mij.

▪️Vota ime është për Partinë Demokratike.

Por kush eshte qytetari Leonard Xhindole ?

Qytetari që veç kontributit të tij të çmuar, nuk kërkoj, dhe nuk përfitoj kurrë gjë nga qeverisja e Partise Demokratike.

Ai vjen nga një familje patriotike dhe antikomuniste.

Nardi siç e thërrasin në Pogradec, eshte nje nga nismetaret dhe pjesmarres në sindikatat e para ne kete qytet.

Nismëtar dhe pjesmarrës aktiv i grevave dhe revoltave te rinise pogradecare kunder diktatures ne fillim vitet 1990.

Nardi Xhindole është dhe një prej themeluesve dhe antar i Partisë Demokratike në këtë qytet qysh në ditën e parë të krijimit të saj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s