Kategori
Uncategorized

Pushteti i hurit dhe litarit…

Komunizmi :

Bushtra qe per te mbijetuar ha edhe kelyshet e vet ….

Komunizmi dhe neokomunizmi

Kane te njejtat siptoma

Kane te njejta prirje

Kane te njejtat monstra

Nga Naim Hajdari /

Delir deri në MaskaradëNe Fshatin
Me te lartesuar Prej vete Zotit Borova Jone

E thjeshte fare

Te mirin e ndjekin te gjithe

Nese eshte e kunderta

E ligu te ndjek

Trashegimia eshte domethenese ne kete rast dhe jo me kot

Pushteti i hurit dhe i litarit
Ashtu si e permend autori Kolonjar

Gezim Baruti

`Pushtimi i Fundit

Ku detajon cdo skene te sketerres komuniste ne vendosjen dhe mbajtjen e pushtetit

Shprehja e tij me perseritur ::

Pushteti i hurit dhe i litarit

Nje botim 100% real ne ate cka paraqet ne historine e tij
I promovuar
Ne biblioteken Skender Luarasi
Merreni lexojeni
Ta kuptoni Pse ==

Autori eshte gjalle megjithese po

Te paret tuaj e privuan nga liria qe ne moshen 2- vjecare

Mos merrni persiper te lani mekatet e tyre

Edhe pse jeni ne nje rrjedhoje me ta……

Komunizmi dhe neokomunizmi
Kane te njejtat siptoma
Kane te njejta prirje
Kane te njejtat monstra

Por kane edhe kete parim mbijetese shekullore ::

Jo me kot e citova kete

Per t`u kujtuar atyre
Te rinjeve te paditur
Apo edhe regjizoreve te tyre

Se me kete parim ..po keta vete mund te behen prehja e radhes po nga perdorimi i tejskajshem i vetes
Si te flakte .militante me te shquar edhe karshi njeri – tjetrit
Dhe duke mos e ditur c`fare bejne e cfare pasoja mund te kete

Po dhe ne dite e kohe te tjera po ky apo disa grupe

Jane shfaqur edhe ne dyert e kultit fetar

Qe ne parimin e tij

I ka thene Jo Politikes

Me kete fjale e me kete pasterti e me burreri

Dha jeten

Sali Njazi Dedej

Kryegjyshi Boteror i Bektashinjeve

Starjalliu i Devotshem Fetar i jashtezakonshem

Po Ju Ju
Te çakerdisurit e Rinise
Pse me Makina llukzoze sa per fushate
Me makina me postera e parulla fushatash

A ja u kerkuan edhe kete !?!

Ç`deshet ne Teqeb e Starjes !?

Apo do e mohoni !???

Kete se beni dot ….

Apo po luani me zjarrin
Nese po
Bujrum
Ketu jemi .sot neser e mot e nga mot ***

Po kam frike se po ata qe u mesojne te silleni si Kamikaze


Po ata do ju flakin si lecke

Kete mos e harroni ..pyesni inderekt se direkt s`ua thote njeri ..e sidomos
Rregjizori juaj jo e jo
Se ai ka parimin e eterve te vet

Ai ha edhe kelyshet e vet

Te gjithe pa perjashtim do marrin reston
Ne vend e ne kohe e me kohe

Te mirin e ndjekin ***

Ju pse i perdiqni vend me vend
Me joshje e me premtime
Me pune sezonale mujore
E me mashtrime skandaloze

Po po mjere kush eshte pergjegjes direkt

Pastaj do shohim e do degjojme ***

**Merita **te vjen kur s`ta pret mendja

E pse !??
A jeni Kolonjare te gjithe Ju !!!

Po meqe jeni kaq shume e kaq te mire
Si ka mundesi qe skeni nxjerre ne figure Kolonjare Per kaq e kaq kohe Qe tu mesoje te pakten
Vetite e Kolonjarit
Te ditur
Te ndershem
E te ndjeshem

Pra skeni ..,se sjeni te miret
Qe t`u ndjekin te gjithe pa i intimiduar

Shikohuni ne pasqyre
Po jo veshjen
Mendjen
Dhe jo makinen llukzoze

Se pasqyra kur thyhet :

te pret :

Gojen
Doren
Bojen

Nje dite te gjithe Dikataturat bien

Rrofte Demokracia

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s