Kategori
Uncategorized

Pula që ha ”gurë” s’bën Vezë, përshëndetje nga Bangladeshi i Kolonjës .

Nga Naim Hajdari /

Ajo e topave të Skëndërbeut u harrua shpejt !

A thua e tërhoqën topat në një krah, apo i mori topat me vete .

Vallë ku është, pse nuk shkeli më në Kolonjë, pse nuk rikandidoj, pse u zhduk dhe nuk erdhi te ballafaqohet me premtim-mashtrimet, dhe realitetin e hidhur por të vërtetë që ekziston këtu.

PSE ! ?
Zoti narko-kryeministër, përshëndetje nga Blangadeshi i Kolonjës.

Kjo është e vërteta dhe jo ajo çka ju reklamoni me mashtrimet tuaja ne në mediat tuaja, kjo eshte varferia ekstreme ne kete popull atdhetar, i penes dhe i kultures, i lënë qëllimisht në harresë nga ju, papergjegjshmeria dhe pabesia qe ju karakterizon …

Këtu në Vodicë shpesh përdoret nje fjale e urte popullore. ”Atje ku ha pula gurë”. Ndaj
Urdhero ketu per fushte nusja e puramidave shoqja Rilindase zj Olta Xhaçka
Urdhero ketu per fushate i perzgjedhuri i zonjes 5 milion dollareshe te doganave zoti `Humorist i Bashkise

Po mos harro!
Te merrni edhe
Makinat lukzoze te marra se fundmi per fushate.
Furgonin e Reklames.
Makinat Foristrada te panumerta.

Kur të vini natën, se të natës jeni, merrni dhe pak grure ose miser
Qe te mos thone Atje ha pula gurë, por grurë.
Pra t`ia heqim kete shprehje popullit.

Mos ju afroni kulteve fetare, prania juaj i ndyn ato vënde të shenjta ku besojnë Kolonjarët. Dhe disi jo te papergjegjshem si diku.
Ose me sakte afer vendeve te shenjta e kulteve fetare.
Sepse edhe kete e keni bere
Po po shtabi juaj i fushates me Posterat tuaj e me
Punonjesit tuaj te Administrates profesioniste partiake te shtetit dhe te Bashkise shtet.

Apo se citova mire
Ne fakt kushdo do ishte i kenaqur ta kisha gabim.
Por ….faktkeqesisht jo!

Ky mund te jete Bangladeshi juaj.

Qe ajo e Skenderbeut, se iu harrua shpejt emri.
Te ka lene kete trashegimi te pasur.

Veri ata kamikazet e tu te fushates. Qe slene foto te bukura pa nxjerre.
Me arritjet tuaja e te Qeverise tuaj brilante.

Ta nxjerrin edhe kete realitet!

E t`ia plasin ne sy Migjenit.
Me shrehjen e tij ne me shume se nje shekull

` O si s`kam nje grusht te fuqishem, E t`i bie mu ne zemer malit qe s`ban za.

Kliko mbi video .

Merri keto pamje si Ministre e jashtme.

Çoji ne Bangladesh, adkush nuk do mund ti dallojë, askush…

Dhe kesaj rradhe po …me te vertete

Negociatat me Bangladeshin jane te sigurta e te hapura.

Spres ndonje reagim Se as pula qe ha gure sben veze…

Kolonja meriton nderin dhe dinjitetin e saj nder shekuj, te neperkembur pabesisht nga maskarenje hajdute te futur dhe fshehur nen kostumet e mashtruesve politikane.

Kolonja do fitojë .

Sepse sot ne Kolonje kandidojne bijte dhe bijat e tij me te mire Kolonjarë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s