Kategori
Uncategorized

Fajtorët për 130 mil/euro, kanë emer, ata janë Rama dhe Veliaj .

Nga Dritan Kaba /

Shqiptaret prej nje viti jane lene te vetem perballe Pandemise.

Deri tani familjet shqiptare kane paguar, nga buxhetet familjare, rreth 130 milion euro per t’i shpetuar vdekjes vete apo familjaret e tyre, se Edi Rama dhe Rilindja nuk i behet vone per ta.

Ata jane bere gati t’i zevendesojne shqiptaret me bangladeshas.
Po kaq nga buxheti i tyre i perbashket, qe jane direkt parate e djerses dhe gjakut te tyre duhet te paguajne per llogari te hakmarrjes primitive, arrogances dhe shkeljes se ligjit dhe Kushtetutes per mbylljen e padrejte te televizionit Agon Channel.

Fajtorët për 130 mil/euro, kanë emer, ata janë Rama dhe Veliaj .

Fajtoret kane emra.

Jane persona konkrete te cilesuar edhe ne vendimin e Gjykates, si shkaktaret te nderhyrjeve te palighshme, ata jane Edi Rama dhe Erion Veliaj! Kete e fakton me se miri vendimi i Gjykates ku i permend me emer dhe mbiemer.

Sot keta te dy i kane borxh shqiptareve 130 milion euro. Po po 130 milion! Sa jane edhe shpenzimet e gjyqit dhe pagesat prej vitesh te firmave avokatore qe nuk jane te perfshira ne shumen qe do marre vetem Becchetti.

Kliko mbi video !

Ndaj ne 25 prill mendo dhe voto, nese e do Shqiperine, familjen tende, nese do vellain, mikun shokun, te afermin, femijet e tu.
Voto per te çuar para drejtesise ata qe e shkaktuan kete termet finaciar qe do detyrohen ta paguajme te gjithe ne.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s