Kategori
Uncategorized

Trafikantët aksionerë në mediat e njohura shqiptare.

Gazetarja investigative Klodiana Lala :

Banditi ish antar i bandes se Durrsit, aksioner me 30% në një nga mediat më të njohura në vend.

Gazetarët: Çekiçi, aksioner në një media të rëndësishme, gruaja drejtoreshë në bashki

Mond Çekiçi, personi që u vra pak ditë më parë në Durrës ka lidhje të forta familjare në bashkinë e Durrësit. E shoqja ka një pozicion kyç në këtë bashki, e treta me e madhja ne vend për nga popullsia por ndërkohë e dyta për biznesin pas Tiranës.

”E shoqja e Çekiçit është drejtore juridike në bashkinë e Durrësit”, tha gazetari Artan Hoxha gjatë një interviste në Opinion. Në vijim të bisedës i njëjti gazetar tha se Çekici ka në pronësi 30 për qind të një platforme mediatike, sipas tyre të rëndësishme në Tiranë. Çekiçi nuk është me emrin e tij por me të gruas, tha Hoxha, një e dhenë që u mbështet edhe nga gazetarja Klodiana Lala.

Pjesë nga diskutimi në “Opinion”

Hoxha: Jo në emrin e vet, por në emër të dikujt tjetër ishte aksioner dhe në media.

Lala: 30% në një nga mediat më të njohura në vend.

Hoxha: Rrinte me personazhe të njohur medias. Nuk binte në sy, po të mos e njihje. Është aksioner në një paltformë mediatike, e ka në QKR. Nuk është në emrin e tij, por është bashkëshortja, ajo është drejtoreshë juridike në bashki atje. Ky nuk ishte nga këta banditët që fshihej. Nuk fshihej, ruhej, ishte i kujdesshëm.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s