Kategori
Uncategorized

Te treja bashke, strehohen ne germadhat e nje ndertese te vjeter…Nuk kane buke, nuk kane ilace, nuk kane te aferm, nuk kane strehe, nuk kane ngrohje, nuk kane as shtrat, as rroba.

Publikim nga Ana Genta /

Nuk kane buke, nuk kane ilace, nuk kane te aferm, nuk kane strehe, nuk kane ngrohje, nuk kane as shtrat, as rroba. Kane vetem shpatullat e njera – tjetres ku mbeshteten per te thare lotet.

Minja 80 vjece dhe Dushja 70 vjece, nuk u martuan kurre per shkak te problemeve te shendetit mendor dhe ne keto kushte, motra e trete Zykja vendosi te sakrifikonte veten per to.

Mirmengjes 😔

Ne kete mengjes, ne Grude-Fushe te Gruemires, Malesi e Madhe, numerojne ditet e fundit te jetes keto tre motra.

Nuk do doja te ishte kohe fushate!
Por kohe njerezish qe kane zemren e madhe (dhe eshte e vetmja siguri qe kam, ekzistojne akoma kta njerez), kohe institucionesh qendrore a vendore te Shkodres a Malesise se Madhe (nuk e besoj se nuk kane jane ne dijeni te rastit, perndryshe turp per cdo rast qe nuk dine dhe turp qe nuk funksionojne!), deputete a kandidate, organizata a biznese!
Kerkojne kaq pak keto motra, po meritojne me shume. Meritojne te jetojne te pakten fundin e tyre si njerez.

Nuk kane buke, nuk kane ilace, nuk kane te aferm, nuk kane strehe, nuk kane ngrohje, nuk kane as shtrat, as rroba. Kane vetem shpatullat e njera – tjetres ku mbeshteten per te thare lotet.
Minja 80 vjece dhe Dushja 70 vjece, nuk u martuan kurre per shkak te problemeve te shendetit mendor dhe ne keto kushte, motra e trete Zykja vendosi te sakrifikonte veten per to.
Nuk u largua kurre nga motrat, por sot, edhe ajo eshte e semure shume rende. Vuan nga nje semundje qe i shkaterron kockat dhe muskujt.


Besojne se ka njerez te mire ne kete bote dhe lutja e pare qe kane eshte qe dikush t’i ndertoje nje dhome ku te fusin koken.
Lutja e dyte, nuk eshte per ne, ia drejtojne Zotit qe t’i marre te trija njeheresh! Te mos ikin nga kjo bote, me pengun se kush do te kujdeset per njeren apo tjetren moter.

Per shkak te nevojave shendetesore qe ka motra e vogel, Zykja ka nje telefon celular qe ia japin komshinjte, dhe mund ta kontaktoni ne: 0696144051

*Ky rast dhe historia eshte publikuar dje nga Klodian Zhivani.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s