Kategori
Uncategorized

RINOVIMI I PLAKAVE SI GOMAT E RIVESHURA.

Të rinevojtorosh rilindjen e perënduar tashmë me plaka të tredhura mendërisht kjo është gjetje për pacientin e spitalit nr.5.

Nga Ilir Fatkoja

Dy javë më parë nisa të skicoj një shkrim lidhur me “zbulimin gjenial” të Edit në fushën e ri nevojtorimit të kuadrit politik të rilindjes së pakallur.

Mbase hedh ganxhat te nxenesit e shkollave te mesme…i dhashë kënd me mendjen time.

Diktatorëve u pëlqejnë kalamajtë. Hitleri në fundin e luftës kështu kishte bërë. Enveri po dihej që i pëlqente kalamajtë…

Por kallam dështaku që e mban veten për krijues, e krijoi vërtetë thagmën:

Thirri plakat e stërplakura!

Na befasoi ky shkapërthimi delikuant mendor !


Të rinevojtorosh rilindjen e perënduar tashmë me plaka të tredhura mendërisht kjo është gjetje për pacientin e spitalit nr.5.
Çmenduritë e halldupit rilindas nuk kanë të krahësuar me barcoletat banale spiropaliste a brockullat e të pashkolluarit Lali fiku.
Kallam dështaku e rekrutoi pakaruqen Bozdo për ti shërbyer në zhvatjen e votave.

Deklarimi i marroçes për “të mirat e kriminelit të kuq, mund të nxisin trafik votash të nostalgjikëve dhe orjentimin e tyre drejt PS.
Se Rama i çmendur nuk pyet për mjetin, por realizimin e qëllimit.
Prandaj hodhi sytë nga rruqe-plakaruqet dhe i shtyu në skenën politike.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s