Kategori
Uncategorized

PSE SKERMITET KONIA VELIAJ?

Nga Dritan Kaba /

Kjo eshte shkresa qe e detyron konen Erion Veliaj te skermise dhembet!
Kjo eshte arsyeja qe e ben te turfulloje.
Siklet i madh e ka zeme.

Jane miliona euro te grabitura nga taksat e qytetareve te Tiranes me aferen me te zeze te historise se Shqiperise.
Para qe shkojne ne xhepat e Mafias qe jane gjaku dhe djersa e qytetareve te Tiranes. Jane parate qe po ia rremben Erion Veliaj xhepave te varfer te qytetareeve te Tiranes me taksat e ngritura, me taksa te sajuara, me gjoba, me çmimin e ngritur te ujit, me pagesa parkimesh si te jene ne New York.

Kjo e trazon dhe e le pa gjume. Por nuk eshte e vetmja. Ka dhjetra tendera, shnderrim prone te palogjshme per llogari te oligarkeve te babezitur te oborrit te Surrelit, leje ndertimi qe e lene pa gjume.
Sa me shume afrohet 25 prilli aq me shume do skermitet konia Veliaj.


Urdheri per te prishur Teatrin e le pa gjume.
Lejet ne zonen historike te Tiranes e lene pa gjume.
Pazaret me te derguarit e Ndragheta e lene pa gjume.


Nuk ka faj, s’e mban dot burgun.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s