Kategori
Uncategorized

Kush merr 18 euro më shumë nga çmimi i vaksinës në shqipëri … Rama, Balla, apo Veliaj ?

N ë një reagim të tij në twittet, exsperti gjerman prane CDU-së me të drejtë nge shqetësimin.

Vallë ku shkojnë lekët e shqiptarëve !?

Simbas kontratës me Astra Zeneca, ( kontratë e cila është e njëjtë dhe për ballkanin ) një shiringë vaksine kushton 1.78 euro.

Fatkeqësisht, ne vëndim më të varfer, dhe me një klasë politike në pushtet, nga më të korruptuarat (Shqipëria) Po kjo vaksinë e ka çmimin jo pak, por plot 20 euro per shiringë, dhe kjo jo nga kontrata me firmen prodhuese, Astra Zeneca, por me kontraten e abuzimit dhe vjedhjes së popullit, nga pushtetarët qeveritarë…

Zoti Henze pyet .

Statuzi i Martin Henze !

Sipas kontratës së BE me Astra Zeneca, Astra Zeneca kushton 1.78 euro.

Kjo kontratë kuadër dhe kushtet zbatohen gjithashtu për Ballkanin, siç e di qeveria në Shqipëri.

Tani shtrohet pyetja, kush e merr komisionin prej 18 Euro për shiringë? Rama, Balla, Veliaj?

According to the EU contract with Astra Zeneca, Astra Zeneca costs 1.78 euros. This framework contract and the conditions also apply to the Balkans, as the government in Albania knows. Now the question arises, who gets the commission of 18 Euro per syringe? Rama, Balla, Veliaj?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s