Kategori
Uncategorized

Rrofsh Albin Kurti për Beslidhjen e Lezhës, pasi kryeministri ynë është pjesë e projektit neo-otoman!

Nga Enton Abilekaj-

Pasi Kryeministri Rama nuk shkoi në Memorialin e Gjergj Kastriot-Skenderbeut në Lezhë për Ditën e Beslidhjes së Madhe të 2 marsit 1444, ku sot shkuan Albin Kurti dhe krejt liderët shqiptarë nga Mal i Zi e Maqedonia, ka reaguar analisti Enton Abilekaj;

Rrofsh Albin se ne nuk e festojmë dot Besëlidhjen e Lezhës! Ajo që ndali Mehmed pushtuesin, atë që e mori Kostandinopojen me rrethimin e parë, por nuk e mori dot Krujen me 2 rrethime, derisa eshtrat e Skenderbeut u prehen aty.

Tekstet e historisë po ndryshojnë !

Skëndërbeu do na dalë rebel i paarsyeshem, që tradhetoi Sulltanin, ndërsa pushtimi – shpëtim që zgjati 5 shekuj.

Gjithsesi, ti rrofsh Albin që na kujton se ne shqiptaret nuk jemi nënshtruar kudo ndodhemi!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s