Kategori
Uncategorized

URIME PËR PAVARËSINË E KOSOVËS 2021!!!

Gëzuar i te gjithë Shqiptareve, anë e kënd botës, pa marre parasysh qendrimin apo perkatesine fetare, partiake apo gjinore!!! Gezuar të gjithëve ju Motrat e Vellezerit Shqiptarë të Kosovës te nje Gjaku Kuq e Zi, Kosova është pjesë e Kombit tim dhe Kosovarët janë Vëllezërit e mij: Shumë Urime e për Shumë Mote, qofshit gjithmon më Zot e shpirt Shqipëtari, Gëzuar 13º Vjetorin e Pavarsis së Dardanis/ Kosovés (17 Shkurti 2008 – 2021), për Jetë e Mot ëndrrën 100 vjeçare të çdo Shqiptari Atdhetar, Lirinë aq shumë të ëndërruar prej secilit prej nesh dhe të atyre që nuk patën fatin ta gëzojnë këtë ditë, sot, pas 20º Vjetori i Lirisë – më 16 Shkurt 2001 filloi Lufta Mbarëkombëtare, u themelua Ushtria Çlirimtare Kombëtare: Vjetori i Betejës së parë të UÇK-së, në Tanushë të Karadakut të Shkupit -, dhe 13º Vjetori i Republika e Kosovës, një realitet i pamohueshëm në hartën gjeopolitike të botës: Urime në ditën e Pavarësisë së lavdishme!!! Lavdi për të gjithë Patriotët që sakrifikuan për Lirinë e Kosovës, dhe për Bashkim Kombëtar!!! Lavdi të nderuar Familjarë të Dëshmorëve, Invalidë dhe Veteranë të UÇK-së, Popolli im i dashur, duke u përkulur gjithëmonë para varreve të Deshmorëve Lavdishme: Lavdi për bijtë dhe bijat e Kombit, të cilët dhanë Gjakun ne Altarin e Lirisë për të mos vdekur kurr!!! Paqa mbreterofte mbi tere Kombin tone te dashur dhe tere Njerezimin!!! Lavdi Dardania – Kosova!!! Rroft Shqipëria Etnike!!! !!! Shpirti i Arbrit nuk vdes kurrë!!! Autoctonus!!! Zoti i Bekoftë gjithë Shqiptarët që ja duan të mirën Atëdheut!!! Të gjitha të anijeve një përqafim!!! Zoti e Bekofte Shqipërinë dhe Shqiptarët!!! Shërbëtor i përulur i Zot dhe Shqipërisë, Shkelqësia e Juaj Imzot

Kryepeshkop Aleksander I Shqiptarve – Bir i Shqiponjësr
Rrofte Shqipëria e Bashkuar!!!
Instagram @alejandrogreco.oficial #kosova #kosovo #kosovo🇽🇰 #kosove #kosovo🇽🇰 #kosovare #kosovë #kosovar #kosovonationalteam #kosovaisalbania #kosova🇽🇰 #kosoves #arrollokosovo #albania #albania🇦🇱 #arzobispo #alejandrogreco #albanes #albanian #albanese #albane #tierradelfuego #patagonia #patagoniaargentina #patagoniaargentina🇦🇷 #viajes #viajes #viajar #viajem #viajero

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s