Kategori
Uncategorized

PERSHENDETJE KOLONJA ! Shqipëria ..Juaj ..Shtepia Juaj.

Shqiperia Juaj ..Shtepia Juaj

Kolonja eshte shtepia jone.
Kolonja nuk shitet ..
Babai,nena nuk shitet .
Femija nuk shitet.
Boll me kete bande.
Ne jemi ketu.
Qe te mare denimin qe meriton kjo bande.
T’ja jepni Ju Kolonjare.

Ne kemi qene ketu do jemi ketu me Ju
Sot jemi kaq
Neser me shume
Ne te ardhmen
Shume e me shume
Sepse ne .ata ,Ju
Jemi nje
Kemi nje qellim
Nje preardhje
Nje objektiv
Te bejme
Shqiperine
Shtepia Juaj
Kolonjen
Shtepia
Juaj

Demokraci do te thote ..liri .mundesi.perkrahje.konkurim.aftesi.etj etj
Mbi te gjitha respekt
Aty ku çedon me shume respekti per njeri -tjetrin
Se bashku per te gjithe Kolonjaret dhe jo vetem
Ne duam gjithçka qe i eshte marre peng ketij qyteti
Kesaj Krahine madheshtore me tradite e histori te madhe
Te gjithe jane te hapur te mirepritur
Per cdo qellim .inisiative ,pergjegjesi
Ne duam ndryshimin ashtu sic e duan te gjithe Kolonjaret.e gjithe Shqipetaret
Ne jemi ata qe Ju kerkojme bashkepunim per kedo
Ne jemi ata qe marrim pergjegjesi delegojme pergjegjesi te hapur per permiresim permanent
Shume mendje shume ide jane me shume se Kauze
Kauza e perbashket
Kthimi ne identitet i Kolonjarit te mrekullueshem
Kthimi i Kolonjarit te mire arsimuar
Kthimini Kolonjarit te respektuar
Kthimi i vlerave historike te tij
Kthimi i Dinjitetit te shkelur sistematikish
Nga me e pamundura nga me antinjerzorja
Nga qe per turpin e tyre e quajne Rilindje
Antiteza me e perpikte e se mires .e se bukures
Antiteza e ` Rilindjes Kombetare ku korifejte e saj
E kishin vatren e tyre .,nenen e tyre .babain e tyre .motren .vellain e tyre
Korifejte e saj te vertet .Petro N.Luarasi.Faik Konica .F.Noli.P.P.Negovani..Motrat Qirjazi..Themestokli Germenjim.Sali Butka Shahin Kolonja etj etj.
Kolonja e destinuar per 30 vite nga politika e keqperdorur nga e majta ne Bashkine e saj qe se fundmi e ka kthyer ne fole bandash …por edhe pse Kolonjaret jane te detyruar per ate benefit per nje vend pune a dicka tjeter nuk e harrojne per asnje cast
Qe nje simbioze e djallit …te shpopulloje ne menyre makabre njesoj si Greku i 1914 ..Kolonjen duke keqperdorur ne menyre arrogante gjithçka …burimet njerzore qe i presionon me gjithe menyrat ..burimet natyrore ..ku gjithcka duhet te gllaberohet …me te njejtin stil banditesk si banda udheheqese per shkatrimin e gjithe Shqiperise …ku vec .pyjeve.kullotat.tokat .e resurset e pafundme spo falin me ashtu sic e thote populli kolonjar ..slane as gure e drure per be….edhe pse gjemat e bemat dalin sa e sa te tjera nenrogoz po shiten si dokumentat e hebrebjve me luften e dyte boterore..per ti shpetuar,holokaustit ….kundrejt tarifave te paracaktuara per te kenaqur etjen per pangopesi e gjak ..

Ne jemi ketu per tu cjerre masken ketyre banditeve. Ne jemi ketu per tu kthyer socialisteve partine e tyre te majte ne origjinen e saj.
Ne jemi ketu qe te bashkohemi me te gjithe Kolonjaret.

Kolonja eshte shtepia jone.
Kolonja nuk shitet ..
Babai,nena nuk shitet .
Femija nuk shitet.
Boll me kete bande.
Ne jemi ketu.
Qe te mare denimin qe meriton kjo bande.
T’ja jepni Ju Kolonjare.
Mos hezitoni per asnje cast per te miren tuaj .tonen e ne te gjithe bashke.Kolonjen tone …Zonje e rende shume e respektuar dhe e dashur me mall e krenari nga te gjithe Kolonjaret,keta e ku do ndodhen…
LSI-ja bashke me Ju …Opozita bashke me Ju ..Kolonja e gjitha bashke…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s