Kategori
Uncategorized

Nese vazhdoni akoma me idene, varja atyre se jane demokrate, jane me ne, e do votojne per pd,e te mbani afroni servile qe ka 17 parti dhe vetëm djathtas svoton, qe sjep vote dhe neser ta shperbleni, kurre mos na ardhte fitorja!

Miqtë e rinj respektoi, por miqtë e vjetër mos i largo, mos i dekurajo, mos i harro.

Zëri i të rinjve demokratë duhet dëgjuar, ata janë e ardhmja jo vetem e Partise Demokratike, por e krejt vëndit.

Sëmundja e vjetër prag zgjedhjesh, brenda PD-së për afrimin e kundershtarëve politikë që kurrë sja kane dhënë votën, dhe harresen ndaj antareve, dhe simpatizanteve te saj duhet te marri fund.

Afrimi i të tjerëve nuk duhet të thotë lënien mbas liste të militanteve dhe intelektualëve të PD-se me preteksin absurd (se keta skane ku te shkojne, do votojne per ne) blogspot wordpres.com

Elton Kaja

Nese keni ndermend,te afroni nje servil qe sjep as vote, por ju bashkohet per spiunlleqe, dhe te largoni dhjetera demokrate qe kane kontribuar pafund e qe mbledhin me shum se 50 apo 100 vota , nuk po punoni por po percani pd!
Nese vazhdoni akoma me idene, varja atyre se jane demokrate, jane me ne, e do votojne per pd,e te mbani afroni nje servil qe ka 17 parti dhe vetëm djathtas svoton, qe sjep vote dhe neser ta shperbleni, kurre mos na ardhte fitorja!

O bejeni fushaten si duhet, o i ftoni te gjithe, e shtrijini doren gjithsecilit, ose mos largoni demokratet e te afroni ata qe sju japin voten sikur dhe 100 vite zgjedhje te beni!

Mesoni te njihni njerezit, kontribuesit,mesoni te vleresoni, mesoni ti afroni te gjithe, dhe jo ata qe shtiren me llafe te bukura e jua fusin!
Ne kryevidh,i dime mire demokratet, dhe ata qe do vine me ne e tek ne se perkete pjese po punojme cdo dite!
Partia demokratike ka nevoje per kedo, per te gjithe te majt e te djathte me apo pa parti, por kurr ska nevoie per percarje se boll jemi perca per disa vite!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s