Kategori
Uncategorized

Henze: Soreca, shkak për dështimin e Reformës në Drejtësi. Të largohet!

Martin Henze, këshilltari politik gjerman në partinë CDU të kancelares Angela Merkel shprehet se ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca është një ndër shkaqet e dështimit të Reformës në Drejtësi në Shqipëri.

Në një postim në Twitter, Henze shkruan se në këto kushte, largimi i Sorecës do të ishte i domosdoshëm.

Postimi i Henze në Twitter:

Reforma në drejtësi është e rëndësishme, por rezultati në Shqipëri është një katastrofë dhe kjo është gjithashtu për shkak të performancës shumë të dobët të Sorecas, një shkëmbim do të ishte i dobishëm.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s