Kategori
Uncategorized

Të pakten mos e hap halene dhe te na qelbesh.

Nese si kryeminister nuk na suprizon dot me ndryshime ne te mire te ketij vendi, te pakten mos e hap halene dhe te na qelbesh.
Mllefet e tua si njeri i mllefosur, mos i derdh para nesh se nuk ta kemi ngene.

Kemi ne lagje dy gra qe flasin si ti.

Jane te papuna, te mosperfillura nga burrat dhe rrine e shajne gjithe dynjane.
Here here iu vjen mendja se kane gabuar dhe justifikohen me periudhen e menopauzes qe po kalojne.
Nuk e di pse mu kujtuan ato, kur lexova batutat qe kishe hedhur per t’u bere interesant!

z. Rama meqe ti njihesh si mistrec “naiv”.. edhe nje mengjes te hene, pas nje dite pushimi qe une mezi arrij ta kap, ma permbyse.

Ca njerez kane lindur per te qene te pandreqshem. Ti je njeri prej tyre.

z. Rama kujtoja vetes ne mengjes se je kryeminister.

Nuk je Edi me problemet e veta, si nje pjese e njerezve te ketij vendi.

Trazimet brenda trupit dhe mendjes tende leri ne shtepi. Kur te dalesh para nesh publikisht mes si duhet te flase nje kryeminister.

E një kryeministër sduhet te fyeje asnje shtetas te vetin e jo me nje krahine.
Ne kete bote ka njerez qe e shohin detin, ka dhe nga ata qe nuk e shohin deri sa vdesin.

Te parit te detit nuk te ben njeri, se do te te kish bere dhe ty meqe e ke pare para atyre, qe i ironizoje.

Nese si kryeminister nuk na suprizon dot me ndryshime ne te mire te ketij vendi, te pakten mos e hap halene dhe te na qelbesh.
Mllefet e tua si njeri i mllefosur, mos i derdh para nesh se nuk ta kemi ngene.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s