Kategori
Uncategorized

EDHE FJALA VRET ! Dy fjalë zemre për zonjën Kim .

Po edhe fjala vret, madje ma keq se plumbi.

Regjizor/Ilir Fatkoja -USA

🌑Gabuat zonja Kim kur e etiketuar vdekje vrasjen e Klodianit.
🌑Është VRASJE zonjë e nderuar dhe aspak vdekje.

Është e njëllojtë si vrasja e Floyd.
Është po ajo skenë krimi, edhe personazhet e pa fajshëm që vriten një lloj me muskuj e me plumb…

Kur thua rasti Rasha të shkon në mend rasti Floyd, sepse edhe protagonistët vrasës janë të veshur një lloj – të dy me uniforma – oficerë të policisë së shtetit të këtushëm dhe të shtetit të atjeshëm.

Vetëm regjisura është e ndryshme. Atje shteti qe tërësisht duar jashtë, ndërsa këtu është tërësisht duar përzhitur.

Kjo ndodh nga që shteti i atjeshëm e ka luftuar me armë në dorë farën e keqe të komunizmit, ndërsa shteti i këtushëm – e ka kultivuar për gjysëm shekulli diktaturën famëkeqe të Enverit, vazhdimësinë e të cilës e garantojnë Gramozi e Edi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s