Kategori
Uncategorized

Rama duhej pritur në Athinë me protesta !

Eduart Tafaj.

Aktivist në mbrojtje të emigrantëve shqiptare në Greqi.

Kryetari i Partisë Socialiste të Shqipërisë z. Edi Rama, duhej pritur në Athinë, me protesta!

🌚- E para, sepse flet si kryeministër, dhe vetëm i tillë nuk është për emigrantët në Greqi.
🌚- E dyta, nuk ka as më të paktën akses, në të drejtat e shtetasve shqiptarë ndaj qeverisë pritëse Greke.
🌚- E treta, ishte ky si kryeministër, i vendit me të degraduar nga instancat apo rregullatorët shtetëror, që duhej të administrojnë lëvizjen vajtje – ardhje të shtetasve Shqipërisë në Greqi. Gjë që solli tragjedi, në pikën doganore Kakavijë, në 13, 14, 15 dhe 16 gusht 2020.
..
Komuniteti i emigrantëve, për fat të keq tonin, është jashtë çdo strukture organizative.

– Si komunitet, nuk mundi të protestonte paqësisht ndaj këtij personi, që nuk mundet të na përfaqësojë.
– Nuk mundet të flasë si kryeministër, kur në këtë vend jetojnë 500 apo 600 mijë shtetas shqiptarë, totalisht të asimiluar brenda një dekade!
– Nuk mund të flasë si kryeministër, kur janë qindra jetë të humbura shtetasish të tij!

🌚- Nuk mund të flasë si kryeministër, kur ka me mijëra shtetas të cilët nëpërkëmben, edhe nuk ju japin djersën e ballit – të drejtën elementare të mbijetesës,

PENCIONIN!
Ndaj nuk je kryeministri Im!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s