Kategori
Uncategorized

Nga kjo pjellë nuk ke ç’të presësh veç plumbave.

Shkëlqim Gjocuka/

Këta falanga janë karikuar në mënyrë të atillë që mezi presin të godasin, të hakmerren, të vrasin e dhunojnë këdo që nuk shkon pas avazit të rilindjes dhe gomarit që kushedi nga bredh me kalë.

🌑Në polici ka 8 vjet që rekrutohen vetëm fëmijë të familjeve thellësisht të majta,
🌑Në polici ka 8 vjet që rekurtohen vetëm njerëz të rekomanduar nga krimi, partia dhe deputetët,
🌑Në polici ka 8 vjet që veprojnë militantë te pa shkolluar dhe pa kontrolluar, të rekrutuar nga familje të sigurimit të shtetit por edhe bashkëpunëtorëve të tij, kuptohet pasi larguan poshtërsisht dhe padrejtësisht me listë e jo një nga një”ata të Saliut”.

🌑Këta falanga janë karikuar në mënyrë të atillë që mezi presin të godasin, të hakmerren, të vrasin e dhunojnë këdo që nuk shkon pas avazit të rilindjes dhe gomarit që kushedi nga bredh me kalë.
🌑Një prej tyre ishte edhe polici vrasës që i mori jetën Klodianit në lule të rinisë, i afërt i një drejtori policie të ardhur nga krimi dhe që varet direkt prej tij, i promovuar nga Saje Qorri, dhe i përkëdhelur i këtij Sandrit që të vret natën dhe të qan ditën.


🌑Nga kjo pjellë nuk ke ç’të presësh veç plumbave.

Burimi i informacionit është i sigurtë

Shkëlqim Gjocuka/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s