Kategori
Uncategorized

Hajt, siktir !!!

nga Robert Izeti.

Pasi vodhen gjitheçka…dogjen dhe shfarosen pyje,

🌑 Prishen bregdetin dhe kthyen ne geto qytetet,

🌑zaptuan toka dhe nuk i mbollen kurre,

🌑 pushtuan hapsira publike dhe i lane femijet te luajne rrugeve,

🌑 pasi dhien kudo ku shkuan dhe jetuan…..

Erdhi nje dite qe dhe ata te “kuptonin” qe: 🌑 “Ky vend nuk behet kurre” ?!!!!

Kudo ku shkoni, me vete do te keni barren e rende te mekateve….


Hajt, siktir !!!

Per ata qe ju djeg, sigurisht….

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s