Kategori
Uncategorized

Rama nuk largohet me zgjedhje, ai duhet tërhequr zvarrë, ndryshe do ju heqi zvarrë të gjithëve…

Ai nuk është thjesht një i çmendur, as narkoman.

Rama është një vampir i droguar që jeton me gjakun tonë.

Rama është pjella më e keqe, e sistemit të kaluar diktatorial në krye të kësaj qeverie hajdutësh, vrasësish dhe trafikantësh.

Ka vetëm dy rrugë.

O duhet ta largojmë qoftë dhe duke e hequr zvarrë.

O shtrengoni menderen dhe prisni fundin e pa shmangshëm.

..E kujt i duhet më e vërteta, në një llumnajë shtet qen qeverisje, kur po na rivendosen vizat !?

E kujt i duhet më e vërteta në një shtet llumnajë droge, trafiku vjedhje, mashtrimi, dhe korrupsioni, kur bota po na izolon ?

E kujt i duhet më e vërteta…

🌑 me një llumnajë shtet,

🌑 me një llumnajë-trupdiplomatik të nakatosur dhe blerë nga lekët e gjakosura të trafikut te drogës dhe krimit të organizuar,

🌑 me një llumnajë administrate e perbere me militantë, trafikantë, vrasës, dhe vjedhës votash,

🌑 me një llumnajë mediash të blera dhe pseuanalistesh që i mbajnë uturakun kryeministrit,

🌑 me një llumnajë servilësh, hajdutësh dhe dashnoresh në qeverisje ?

Koha, ka kohë që thërret në skenë patriotët, atdhetarët, intelektualët, atyre që ju dhemb shpirti për kombin jo pallë-partia në pushtet.

Vëndi dhe e ardhmja janë marrë peng.

Janë marrë peng, nga një bandë dashnoresh, dashnorësh, krrimbash kriminalë, bastardë, trafikantë, hajdutë dhe imoralë.

Vëndi dhe e ardhmja, janë marre peng nga prostitutat politike të lyera dhe parfumosura me parfumin (kolonjë për të vdekurit i thoshin) e xhenazeve dikur.

🌑 Shiheni llum-parfum qeverinë,

🌑 shiheni llum-parfum parlamentin,

🌑 shiheni llum-parfum pseudo opozitën parlamentare,

🌑 shiheni llum-parfumin e pseudoanalisteve te paguar që i mbajnë uturakun kryeministrit,

🌑 shiheni llum-parfumin e pseudo diaspores “rilindase” hajdutë, trafikantë, bashkpuntore sherbimesh të huaja ( drejtues te fushatave te rilindjes atje)

🌑 shiheni llum-parfum kryeministrin.

Vendi është marrë peng.

Ndërsa ne rrimë dhe heshtim.

Heshtim dhe harrojmë.

Harrojmë se vëndi nuk është vetëm i militantëve, i hajdutëve, i trafikantëve, bastardëve pa fe, as i qen qeverisjes, as i përballjes së opopozitës.

Ai komb, ai vënd është i gjithëve

Eshtë i imi, i joti, është i të gjithëve ne, është i fëmijëve tanë.

Shqipëria kurrë s’ka njohur trafikant më të papërgjegjshëm se sa ti, peng i bandave dhe armiqve të Shqipërisë , deklaron Presidenti i Republikës.

Dhe ne heshtim.

Heshtim,

Heshtim se skemi tope të reagojmë.

Qeshim (zgërdhiemi) se skemi mendere të bërtasim, të ulurijmë.

Ata na kane marre peng jeten.

Ata sna lenë jo më të protestojmë, por as të bërtasim, as të qajmë .

Ata të helmojnë me gaz lotsjellës, ata të arrestojnë, torturojnë, dhunojnë, ata të vrasin.

Apo presim një si historia e gomarit kur po e mbyste ujku, dhe ai… gomari i thoshte i thoshte vetes dhe shpresonte…”ishalla jam në ëndërr”.

A thua edhe ne jemi në jerm ?

A thua na ka vdekur geni i reagimit ?

Apo ulur në kllanik e kërkojmë zgjidhjen vetëm nga opozita, opozitarët, dhe reagimin e intelektualëve të përgjegjshëm atje ?

Jo vëllezër jo.

Po nuk reaguam, jo vetëm në shqipëri, por kudo atje ku e kemi ndertuar jetën apo ku jetojmë.

Hijenën e kemi në prag…

Bashkë me dimrin, varfërinë, urinë, po vjen dhe ajo…

Quajeni si të si të doni…

Hijena mavi, hijena hajdute, hijena putanë, hijena trafikantë, apo hijena “rilindase”

Ajo është vampiri që po jeton me gjakpirjen e atij populli.

Ndaj mbushni sheshet.

Mbushni sheshet dhe protestoni.

Ti në shqipëri, dhe unë në diasporë.

Partitë mbahini për vete… Lëpijini, dhe lëpijuni.

Kombin dhe shqipërinë e kemi njësoj, ndoshta tinë i punësuar, apo i pa punë, dhe unë nga larg për ta mbrojtur dhe shpëtuar nga vëndin nga kjo llumnajë politikë qeverisëse.

Të gjithë bashkë mundemi !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s