Kategori
Uncategorized

Letër Genci Lekës.

Nga i biri Petrika Leka

I dashur babai im!
E di qe me degjon ose me shikon qe lart nga qielli.

Sot eshte 7 marsi, dita e mesuesit. E di se kjo dite per ty ishte nga me te bukurat nga me te shenuarat.

Ta uroj kete dite edhe pse je lart, larg, se e di qe mesuesine e doje shume, shume, shume.
Genc Leka me nxenesit e tij
Zdrajsh 1962
P.S: I uroj te gjithe mesuesit pacin vec suksese!

Poezi nga Genc Leka

Me la feminija dhe humbi diku
Si vesa qe zhduket nga bari
Mbas vitesh e pashe serishmi tek ju
O lule qe celni separi.

Genci e donte shkollen me shume se jeten Kur e larguan nga profesini , pushoi te kuptuarin e jetes …! Urime ,mesues dhe nxenes , plot suksese kete vit,,,!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s