Kategori
Uncategorized

Ai vraponte… Ata e pritën, në pritë.

Albert Avduli /

12 shtator 1998 !
Krismat që njoftuan vrasjen e Azem Hajdarit, në të njëjtin çast, vranë edhe iluzionin e brezit tim, se liria dhe demokracia krijoheshin paqësisht.

Atë ditë, mbas mitingut në Fier, me Dr Berishën, Azem Hajdarin, Genc Pollon, Ibrahim Morina dhe unë (të tjerë sigurisht), shkuam për ngushëllim te Ëngjëllushe Rama për vdekjen e nënës.


Kur mendova se do ndaheshim, u përcaktua drejtimi për në Kuman, te shtëpia e Mond Plaka, po për ngushëllim.


I tillë ishte Azemi.


Ju printe, por edhe rendte mbas miqve.

Ai vraponte… Ata e pritën, në pritë.

Lavdi !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s