Kategori
Uncategorized

Hesht mor korb i mallkuar

Nga Petrit Vasili

I thoni qe te heshte ky Korb i Mallkuar, pra KM-ja!

Ne Kakavije po konsumohet nje drame humanitare qe dhemb shume.

KM-ja eshte thjesht spektator dhe komentator.

Por nje komentator qe i ngjan nje Korbi te Mallkuar:

qe ndjell keq,

qe nuk ndihmon,

qe te le ne balte,

qe jua hedh fajin shqiptareve,

qe nuk leviz gishtin,

qe nuk leviz pushimet,

qe nuk leviz ndihmat,

qenuk leviz parate per te ndihmuar,

por dhe kjo eshte me e liga edhe nuk pushon se foluri zi dhe papushim.

Nje ndihme mund ta jape KM-ja:

TE MBYLLË GOJEN DHE TE HESHTE.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s