Kategori
Uncategorized

Militantucë “rilindas” boll më, më mirë heshni.

Nuk do na ndalojnë, militante e gazetarucke, që paguhen për të lehur. Nuk do ndalemi, deri sa pikat e vrerit që na del nga shpirti, të bëhen lum, e ty marrim para shushunjat që po na rrufisin gjakun dhe djersën tonë.

Eduart Tafaj/ Kryetar i shoqates shqiptare Iliria Volos Magnezia.

Ky gusht, dhe ekzaktësisht datat 13, 14, 15 dhe 16 nuk duhen harruar!


Nuk duhen harruar, sepse është një pjesë e tragjedisë, së emigracionit shqiptar.
Dje me 15 Gusht në Kakavijë, u shuan edhe ëndrrat e një Engjëlli!

Ato endërra u lanë në mes. Ky engjell, që padyshim sot është lart në qiell me engjëjt e tjerë, vulosi përfundimisht, këtë tragjedi të këtyre ditëve.


Emigrantët s’do e harrojnë!


Ai do kujtojhet çdo 15 gusht.

Ai do respektohet çdo herë, e në çdo kohë, që një makinë emigranti do kalojë në vendin që ndodhi tragjedia.


Emigrantët duhet të flasin.

Të flasin edhe nga Facebook, ku të shkruajnë.

Hidhni çdo gjë.

Nuk do na ndalojnë, militante partialë e gazetarucke, që paguhen për të lehur. Nuk do ndalemi, deri sa pikat e vrerit që na del nga shpirti, të bëhen lum, e ty marrim para shushunjat që po na rrufisin gjakun dhe djersën tonë.


Për këtë karvan nuk ka justifikim!
Nuk ka as situatë çmendurie Comviqi, aspak! Kjo situatë është keqmenaxhim.

Kjo situatë nuk është normale, sepse ka ndikime të pa kontrolluara të virusit. Janë broçkulla! Situata me ndërhyrje, edhe menaxhim, kontrollohet.


Ndaj gazetarucke e militanucje, mos na nxirrni zorrët me komente dhe statueset tuaja, në shërbim të shtet – çenefit.
Boll! Me mire hesht’ni.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s