Kategori
Uncategorized

Qëndrestarët dhe Kuplaraja…

Qëndrestari Koço Kapia, dhe kuplaraja.

Koço Kapisë, kuplaraja brenda partisë së tij, ja shkatërroj biznesin në Pogradec, por nuk mundi ta thyente atë dhe besimin e tij tek Partia Demokratike.

Koço Kapia, një prej demokratëve-qëndrestarë të orëve të para në Pogradec.

Po kush ishte Kuplaraja që sot angullin si një bishë e ngordhur, e ngelur në llucë-kënetën e saj!?!?!?

-Kuplaranë kurrë nuk e gjeje në zyrat e shtetit, por në lokale të shtrenjta, motele, me makina të shtrenjta, me dashnore, dhe servilë rreth tyre.


-Kuplaraja të bënte gjëmën, ajo bënte emërimet dhe ç’emërimet në rreth dhe qark.
-Kuplaraja (e doganave) ishte ajo që vendoste cili do emërohej dhe do punonte atje (jo për të gjithë) ajo plotësonte dhe zarfin (jo nga të gjithë) çdo javë për shefin.
-Kuplaraja i priste dhe ju servirte disa deputeteve dhe ministrave dashnore të zgjedhura…


-Kuplaraja shiste nje vend pune (mesues) 3 mijë euro.
-Kuplaraja shiste edhe bursat e studentëve.
-Kuplaraja i la demokratët rrugëve, sepse nuk i duheshin më…


-Kuplaraja e kish rrethin e saj të mbyllur.
-Kuplaraja të bënte gjemën…ajo të hiqte jo vetëm nga puna, por dhe qafe nëse e kundërshtoje.

-Kuplaraja ishte e pregatitur, ajo priste në ankth largimin e (malokut) për të marrë gjithshka në duart e saja.

Si doli hesapi.

Sot kuplaraja, çirret, bërtet, thërret, shan, angullin….dhe bashkpunon hapur si gjithmonë me kuplaranë në pushtet, sepse i ndodhi ajo që se priste, i iku gjithshka nga duart e tyre të fëlliqura.

Partia Demokratike, ju përket jo vetëm militantëve, demokratëve dhe qëndrestarëve.

Partia Demokratikëve sot më shumë se kurrë, ju përket, qytetarëve të ndershëm, intelektualëve, emigrantëve, gjithë atyre që po bashkohen çdo ditë, dhe që besojnë tek kjo forcë politike, Kryetarin Basha, dhe politika e saj për ndryshim.

Për të shpëtuar shqipërinë.

Në luftën kundër trafikut te droges, vjedhjes së votës, dhunës, dhe keqqeverisjes, nga mafia “rilindase” e krimit të organizuar në pushtet.

-Stop kuplarasë, që e mbylli Partinë Demokratike, që e përvetësoj, që e shfrytëzoj dhe e shiti poshtërsisht besimin e qëndrestarëve, antarve, simpatizantëve dhe gjithë qytetarëve.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s