Kategori
Uncategorized

“Demokracia mbrojtëse”.

“Ekziston një parimi kushtetues në Gjermani dhe Shqipëri: “Demokracia mbrojtëse”.

Kur vendi ka një qeveri që nuk njeh dhe respekton parimet demokratike, Presidenti ka detyrë të mbrojë Kushtetutën.

Martin Henze, kryetari i Komisionit të Infrastrukturës në Këshillin Ekonomik të CDU-së në Gjermani, ka komentuar sot mesazhin e Presidentit Ilir Meta, i cili u bëri thirrje të rinjve që të reagojë për të ardhmen e tyre.

“Ekziston një parimi kushtetues në Gjermani dhe Shqipëri: “Demokracia mbrojtëse”. Nëse, në Shqipëri, qeveria nuk e zbaton Kushtetutën në mënyrë të përhershme dhe vendi sundohet nga korrupsioni dhe kriza të tilla si coronavirusi, atëherë kemi të bëjmë me një një gjendje e jashtëzakonshme dhe Presidenti ka detyrën e mbrojtjes së shtetit dhe popullit!”,– shprehet Henze.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s