Kategori
Uncategorized

HESHT

Mona Rusi

Hesht se je fëmije… dhe fëmijët nuk duhet të flasin para të rriturve
hesht se je vajzë tanimë e rritur dhe nuk është mirë të dëgjojnë fqinjët
hesht se je grua me burrë moj të martë e mira
hesht se je plakë, dhe do thonë paska roitur e ngrata….
Kështu ka ngjarë
Keshtu po ngjet edhe sot me Kryetarin tonë të dashur që pa u bërë Kryeministër po sillet si i tillë.
Po ti moj zonjë hesht, më thotë fqinja që më shoqëron prej një dekade në cdo protestë. Hesht, se armiqtë tanë (social-komunistë) na dëgjojnë …Atyre u rriten shpresat e ne na futet përcarja.

 • Dua të hesht, i them, por s’më le prania e Boss Rruli, e Besnikut të pabesë, e Bodes së piramidave, e disenjatores se tradhëtisë …
 • Janë të holla,- ma kthen fqinja e mirë, ndërsa e kaplojnë djersë të ftohta Eshtë ceshtje partie dhe jo e masave,- më thotë e zëri i meket.
 • Të hesht, që Balliu të ma glasojë Partinë …
  Nuk do hesht, le ta dëgjojne spiunët, ta dëgjojnë hijena-hajdutët, palacot , ata që e kane bërë murin e PD-së si brekët e grave të Edit.
  Hesht o njeri, – më lutet e mira fqinjë, se ka gjasa të shndërrohesh në armiken e Partisë dhe kontributi yt shumëvjecar shkon për lesh..
 • Hesht se ta fshijnë emrin nga listat e kuadrit. Ke 8 vite pa punë edhe pse ke dy mastera
 • Le ta fshijnë, me të keqen nuk bëj kompromis.
 • Po cfarë fiton qe flet me mllef ? sa nuk ulurin fqinja.
  Më vjen të qaj e të qesh. I kthehem vetes:
  Kush ka mendje të merret me profkat e tua ?!

  “ Partia është treni, dhe Kryetari lokomotiva që e tërheq.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s