Kategori
Uncategorized

Turqit janë ulur në nëndetëse.

Kjo eshte Marrveshja Detare e fshehte midis Egjiptit dhe Greqise qe ngriti ne kembe turqit.

Me kete mareveshje cdo lloj anije qe te hyje apo dale nga Dardanelet duhet te marre leje nga autoritetet greke.

Nen garancine e Merkel turqit stopuan kerkimet per gaz ne Mesdhe dhe u ulen ne tavolinen e bisedimeve.

Nderkohe vetem pardje turqve iu vu ne tavoline kjo marrveshje. Ata u cuan nga tavolinat dhe tani jane ulur neper nendetse 🙂 ! Zoti e nxjerrte me hajer.

P.s
Per palen shqiptare zona vjen gjer ne Karaburun afersisht por kjo sperben ndonje te re per ne.

E dijme ka 3 muaj dhe ska nxjerre kush asnje germe. Jemi popull i ndjeshem 🙂 !

G Tahiri/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s