Kategori
Uncategorized

Deputeti/ja, që unë do doja:

Nga Alber Avduli/

Të ketë lidhje shpirtërore me lirinë dhe demokratët


– ditur…
– Të ketë lidhje shpirtërore me lirinë dhe demokratët
– Mirënjohës ndaj forcës që e kandidon.
– Kur të mbaroi mandatin mos të kthehet si qen i tërbuar kundër subjektit që e zgjodhi.
– Mos të jem i detyruar t’ja shaj nënën sa herë më duhet t’i bje telefonit të tij dhe ai mos të mallkoi sa herë t’i duhet të përgjigjet në telefon.
– T’a dijë se për karrigen e tij janë mijëra gra dhe burra që sakrikifikojnë dhe sulmohen prej 30 vitesh.
– T’a quaj nder se do na përfaqësojë dhe jo të ndihet i therorizuar për hatrin tonë.
Të tjerat janë kritere të përcaktuara në statut dhe udhëzimet përkatëse.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s