Kategori
Uncategorized

Kosova martire dhe lufta për çirimin e saj ishte e drejtë.

Lufta çlirimtare e popullit martir të Kosovës, ishte një luftë e drejtë.
Populli i Kosovës, ushtria çlirimtare e tij (UÇK) luftoj për tu mbrojtur nga genocidi sërb, brenda pragut të shtëpisë…në mbrojtje të fëmijëve, nënave, grave, dhe familjeve të tyre.

Askush nuk mund të njollosi atë luftë çlirimtare të pa barabartë, të popullit martir të kosovës në trojet e veta, perballë një ushtrie vrastare te armatosur deri në dhëmbë, dhe paramilitareve serbë (vrasesit e paguar)

Askush nuk mund te mos falenderojë vendosmërinë dhe ndimen e madhe te SHBA dhe NATO_s në çlirimin dhe pamvarsine e Kosoves.

Askush nuk mund të mos i jete mirnjohes punes heroike dhe përpjekjeve të mëdha diplomatike me Europen, SHBA – NATO të presidentit historik te Kosoves z.Ibrahim Rugovës.

Me dy miq.
Dy ish luftëtarë dhe drejtues të luftës për çlirimin e Kosovës…UÇK.

Komandant Leka
Daut Rexhepi, luftëtar, Komandanti brigade i UÇK në kosovë dhe Maqedoni.

Major Ramabaja.
Ushtaraku i karierës, luftëtar, drejtuesi i UÇK, Major, Nazif Ramabaja (FARK) Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s