Kategori
Uncategorized

Bushati: Deputetët e opozitës parlamentare letra higjienike të Edi Ramës

Plas keq mes Bollinos dhe Abilekajt/ Bushati: Deputetët e opozitës parlamentare letra higjienike të Edi Ramës

Enton Abilekaj foli me tone të ashpra ndaj qeverisë duke thënë se Rama me listat e hapura kërkon të prishë marrëveshjen e 5 qershorit. Ndërsa gazetari Andi Bushati i konsideroi deputetët e opozitës parlamentare si “letra higjienike” të Edi Ramës.

Pjesë nga debati në “Open”:

Bollino: Kur është bërë marrëveshja e 5 qershorit, opozita parlamentare nuk është përfshirë plotësisht në negociata. Edhe faktori ndërkombëtar ka bërë negociata me tre aktorë, duke harruar faktorin e katërt, ndoshta faktori më i rëndësishëm edhe se PS dhe LSI. Faktori i katërt është ai grupi me 44 deputetë.nullnull

Bushati: Jeni seriozë tani.

Bollino: Ata i kanë bërë presion Partisë Socialiste për votat. Edhe PS mund ta ketë përdorur, por ndryshimet kushtetuese duan 94 vota.

Abilekaj: Po boll, mos gënje, mos shërbe më se u lodhe. Je shërbëtor i paguar, je lëtyrë e paguar. E gjitha kjo bëhet për të prishur koalicionet. Historkisht Partia Socialiste ka qenë parti e parë dhe është rrëzuar me koalicione. Tani ai kërkon të ndalojë koalicionet. Pra ai që në 2017 i vodhi votat, bëri presion administratës kërkon që tani vjedhjen ta bëjë me ligj.

Bushati: Këta janë ca sharlatanë që nuk mund t’i marrim si faktorë në lojë. Ka njerëz që kanë votuar mbi 20 herë për Edi Ramën. Nuk po flas për këtë luftën partizane këtu. Ata kanë votuar si letra higjienike të Edi Ramës. Janë ca të blerë që nuk mund t’i marrësh seriozisht!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s