Kategori
Uncategorized

Ramabaja… Majori i UÇK’së që i mori automatikun, bombën dhe radiolidhjen serbit të vrarë.

Për luftën e lavdishme të Ushtrirë Çlirimtare të Kosovës ka rrëfime tejet interesante, raporton Mediafokus.info.

Në Betejën e Loxhës, pas një lufte të ashpër, ushtarët e UÇK’së u shkaktuan forcave serbe dëme të mëdha në njerëz dhe teknikë lufte.

Në rrëfimin e tij, major Nazif Ramabaja tregon se ai i mori automatikun, radiolidhjen dhe bombën serbit të vrarë.

“Inspektori i cili është vrarë në Betejën e Loxhës është Sergjan Perovic. Unë personalisht ia kam marrë këtë radiolidhje, pushkën automatike të prodhimit zastava dhe bombën mbrojtëse M52”, thotë Ramabaja në një dokumentar televiziv, transmeton Mediafokus.info.

Në këtë Betejë, randë dëshmorë Rrustem Bruqi, Lumni Surdulli, Qamil Morina dhe Enver Alaj./Mediafokus.info/

Për më shumë, shikojeni deklaratën e Major Nazif Ramabaja

Stockholm / me Majorin e UÇK, Nazif Ramabaja.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s