Kategori
Uncategorized

SHQITARET E NEW-YORKUT VOTOJNE GREKUN DHE JO SHQIPTARIN…

Kishat katolike duhet te mbyllin dyert per mbledhjet e komunistave shqiptarë te Amerikes.

Nga Zef PERGEGA/


Sipas te dhenave paraparake shqiptaret e New-Yorkut votuan grekun dhe jo shqiptarin Marko Kepi ne zgjedhjet brenda partise republikane.

Ka qene nje surprise jo e kendeshme se segmente shqiptare pro greke punuan kundra kandidatures se te riut Marko Kepi dekoruar me medajle ari nga Presidenti Trump. Emisaret e komunizmit ne komunitetin shqiptar te New-Yorkut dhe te Detroitit po bejne namin ne keto momente te veshtira per Ameriken.

Ato jane dakort me poltikat e veprimet mafioze te trafikimit te femijeve dhe pirjen e gjakut te femijeve?!!! Ata nga gjaku dolen si migrobgjakez!. Votimet perfundojne me 6 korrik, por gjasat jane qe Kepi te mos kualifikohet.

Ka nje manipullim te madh te votave. Familja e ish krytarit te Vatres punon dhe u sherben qarqeve greke ne Amerike. Deget e kesaj organizate thone se punojne per Trump por dollaret ua japin kandidateve te majte.

Kishat katolike duhet te mbyllin dyert per mbledhjet e komunistave te Amerikes. Sipas informacioneve grupe te djathta nga komuniteti do te nxisin nje fushate diskretitimi te te gjithe atyre qe mbeshtesin te majtet dhe veprimet vandale te tyre.

Emisareve te New-Yorkut u behet me dije qe te mos udhetojne me ne Detroit dhe te organizojne mbledhje me celualt komuniste ne diasporen e Michiganit.

Si publicist vetem sa po i informoi nga te dhenat dhe fotot qe me dergojne ne mesazh dhe emalin tim. Nuk po skkoi me tej, por vetem po i paralajmeroj se do te ballafaqohen me shpirtin nacionali,st atdhetar edhe nga malesoret qe kane vuajtur nen regjimin e Titos.

Ato porosin qe njerez qe dalin neper ekrane qe kane punuar ne Istitutin Marksist leninist te Titos u duhet treguar vendi. Ne inbox-tim kam mbi dhjete foto, filmime dhe reagime qe mi kane dergiuar per botim. Shpresoj qe ky informacion tu vleje jo per te fsheh bishtin si dhelpra por per te menduar thelle!
Nga Zef Pergega

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s