Kategori
Uncategorized

Vizita e Presidentit Bush në Shqipëri, Publikohet për herë të parë letra e tij për Berishën

“Mjaft është mjaft”, tha Presidenti i 43 të i SHBA, George W. Bush në Tiranë.

Kosova e pavarur – Shqipëria në Nato !

Shqipëria në Nato___Kosova e pa varur!

Ky është qendrimi im!

Ky është një qendrim i prerë dhe i fortë”, tha Presidenti Bush!

13 vjet nga vizita e Presidentit të SH.B.A, George W. Bush në Tiranë, publikohet letra që ky i fundit i dërgoi kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha.

Këto ditë ishin ditë historike për Shqipërinë dhe shqiptarët kudo që jetonin.

Në konferencën e shtypit së bashku me Kryeministrin Berisha, Presidenti Bush deklaroi:

Shqipëria në NATO dhe Pavarësinë e Kosovës.

Këto ishin dy arritjet më të mëdha të shqiptarëve në fillim të këtij shekulli.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s