Kategori
Uncategorized

Emigrantët përballë mashtrimeve të “rilindjes”

Nga Eduart Tafaj

Përshëndetje miq!
Prej shumë kohësh jetoj larg Greqisë fizikisht, por jam çdo ditë në kontaktet shpirtërore me të, pasi atje është familja ime.

Jam emigrant!
Si emigrant, ndihem shumë herë i diferencuar nga shoqëria, sepse ne me kombësi Shqiptare, shihemi si të njerkës, dhe sa më larg integrimit.

Po konstatoj që Partia Socialiste e Shqipërisë, sapo ka ndezur motorët e fushatës elektorale, për zgjedhjet e ardhshme në fokus ka emigrantët në Greqi….!Ju uroj “suksese”……pasi jeni lodhur për të realizuar programin tuaj karshi neve…

“Këmbë mbarë dhe mirë se të vini”….Po ju presim.

Ps/Eduart Tafaj është emigrant, aktivist, hapës dhe mësues i shkolles shqipe ne qarkun Volos Greqi. Antar i këshillit bashkiak Volos,dhe drejtues i shoqatës se shqiptarëve ne N.Magnizias.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s