Kategori
Uncategorized

Aty do ta lini kokën o horra bastardë, o mbetje të diktaturës

Taulant Dedja, ish deputeti dhe dretuesi i larte i Partisë Socialiste.

Rama, me një VKM kriminale, i kalon truallin e Teatrit Kombëtar Erion Veliajt.

Kur e gjithë vëmendja është fokusuar tek Koronavirusi, në një mënyrë të pabesë dhe të papritur, qeveria ka botuar ditën e sotme vendimin për kalimin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës pasi ka qenë në pronësi të Ministrisë së Kulturës.

Në dokumentin e mëposhtëm, pas këtij akti, qeveria i jep dritën jeshile bashkisë për të ndërtuar godinën e re të Teatrit dhe duke prishur aktualin që prej më shumë se dy vjetësh po mbrohet 24 orë nga artistë dhe qytetarë.

Reagimi i Taulan Dedes.

Beu i Surrelit, ky kriminel shkatërrues i pronës publike, që kujton se e ka pasuri personale Teatrin Kombetar, ia “dhuron” qehajait të tij, krijesës më të pështirë të politikës shqiptare në 112 vjet, pikërisht sot, më 8 Maj 2020.

Aty do ta lini kokën o horra bastardë, o mbetje të diktaturës që nuk dihet nga e keni origjinën por dihet se për kë punoni!

Gjithashtu sot ka reaguar edhe Aleanca për mbrojtjen e Teatrit.

Prononcimi…

Në vorbullën e grabitjes së gjithë pushteteve, dhe të gjitha pasurive të mundshme, Edi Rama, pasi i erdhi rrotull dy vite e nuk u afrua dot, po tenton manovrën e rradhës me fshirësen e tij të këpucëve Erion Veliajn. Sa herë që bëhet shumë pis, i jep një lustër të mirë vetes, duke nxjerrë në ballë dikë më të pisët se vetja.

Manovra është shumë e qartë, po tentohet të miratohet shembja me anë të Këshillit Bashkiak, që është pjesë e pirgut kutërbues të mbeturinave-institucione që kanë mbetur në këmbë nga regjimi kriminal që ka kapur institucionet e shtetit dhe ka përdhosur Kushtetutën.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s