Kategori
Uncategorized

Henze: Rama tërheq padinë e ngritur kundër gazetës prestigjioze gjermane “Bild”

Martin Henze, eksperti gjerman në CSU, parti qeverisëse në Gjermani deklaron se kryeministri Edi Rama e ka tërhequr padinë e ngritur kundër gazetës gjermane “Bild”, e cila disa muaj më parë nxori në dritë skandalet me manipulimin dhe shitblerjen e votave në zgjedhjet e 2017 në Shqipëri.

Eksperti Henze thekson se gjykata gjermane e ka shprehur qartë që gazeta “Bild” ka vepruar korrekt, siç duhet.

Në vijim postimi i plotë i Martin Henze në Twitter

Rama ka tërhequr padinë kundër Bild: Qeveria mafioze, manipulimi i zgjedhjeve nga, dhe për dijeni të “organizatës” Rama… Gjykata gjermane e ka shprehur qartë që Bild ka vepruar korrekt, siç duhet. Rama e ka pranuar fajin dhe u largua nga Gjermania si qen me bisht ndër shalë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s