Kategori
Uncategorized

Rama ka qenë i penalizuar edhe në Qipro. Në burg tentuan dy herë që të më vrisnin.

Gjergji Thimio, koleksionisti i njohur korçar, i vënë disa vite më parë në qendër të vemendjes pas arrestimit për trafik veprash arti, në një intervistë të dhënë për Fax News, i është rikthyer sërish akuzave të tij në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Thimio këmbëngul se Rama është ndaluar dy herë në Francë për shkak se vidhte ikona, dhe për këtë duhet hetuar sa më parë nga prokuroria shqiptare, madje sipas koleksionistit korçar, kryeministri ka pasur probleme me një ndalim dhe në Qipro.

Thimio u shpreh i gatshëm që të përballet me akuzën e shpifjes, por që sipas tij Rama nuk do të guxonte që të shkonte të gjyq.

Rama ka qenë i penalizuar në Paris për vjedhje ikonash, i merrte ato nga kishat në Shqipëri. Berisha denoncoi një akt barbar qeveritar, Rama ka qenë i penalizuar edhe në Qipro. E kam denoncuar dhe më parë në gazetarë të tjerë, por deri tani prokuroria ka heshtur.

Rama ndryshoi gjeneralitetet kur mori Bashkinë, e ndryshoi emrin nga Edvin në Edi, në mënyrë që të humbiste gjurmët.

Duhet të hetohet e shkuara e Ramës në Paris, pasi kemi në qeveri një bandë të organizuar kriminale. E kam njohur Ramën shumë kohë më pare, kur hapi ekspozitën e tij me ikona.

Kryeminsitri s’mund të flasë për operacionet policore, dhe aq më pak nuk mund të bëjë klasifikimin e veprës penale. Ikonat ishin në cilësinë e provës, Rama i ekspozonte. Sekuestruar ikonat, procesverbali u mbush me të dhëna të pasakta.

Në burg tentuan dy herë që të më vrisnin, dhe kur dola prej aty më hoqën edhe kempin. Në burg më futi, nuk e kam problem fare që të më hedhë në gjyq. Ky ka manipuluar një komb të tërë, po i pi gjakun çdo ditë dhe më keq, drejtohet nga një nip i Spiro Kolekës, që së bashku me Enver Hoxhën vranë një popull të tërë”, u shpreh Thimio.

&&&

Gjergji Thimio, a well-known Korça collector who was put in the spotlight several years ago after being arrested for artistic trafficking, in an interview with Fax News, has again returned to his allegations against Prime Minister Edi Rama.

Thimio insists that Rama has been detained twice in France for stealing icons, and the Albanian prosecution has to investigate as soon as possible, even according to the Korça collector, the prime minister has had problems with a detention in Cyprus. Thimio said he was ready to face the accusation of defamation, but that Rama would not dare to go to trial. Rama was penalized in Paris for stealing icons, taking them from churches in Albania. Berisha denounced a barbaric act of government, Rama has also been penalized in Cyprus.

I have previously denounced it to other journalists, but so far the prosecution has been silent.

Rama changed his generals when he took over the City Hall, changed his name from Edwin to Edi in order to lose track. Rama’s past in Paris needs to be investigated, as we have an organized criminal gang in government. I met Rama long ago when he opened his exhibition of icons.

The prime minister cannot talk about police operations, much less can he classify the offense. The icons were tasteful, Rama exposed. Sequencing the icons, the record was filled with incorrect data. In prison, they tried to kill me twice, and when I got out of there, they took my camp. He put me in jail, I have no problem suing him. This has manipulated a whole nation, is drinking blood every day and worse, is run by a nephew of Spiro Koleka, who along with Enver Hoxha killed a whole people “, Thimio said.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s