Kategori
Uncategorized

Vrasësi në sofër.

Nga Mark Deda:

Po hek nana shaminë e ballit, me durë n’kry nise me vajtu.

Ka thirr vllau, vrasësin e djalit, midis sofrës ma ka pru.

Po ndin bjeshkët vjain e nanës, edhe zogjt mbi mal zanë vend.

Po thotë nana, sytë drejt Hanës, ky nuk asht ma djali jem.

Kush trathton vllanë dhe Kosovën, kjoftë mallku për njëmijë vjet.

Kush anmikut ja shtrin dorën, hapt me durë vorrin e vet!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s