Kategori
Uncategorized

Ti kosovë ke burra me qeleshe të bardhë.

Po këta Burra me qeleshe kanë thënë gjithmonë Oj Nëna Shqipni

Gazetar Enver Bogdani Stockholm/

Se TI oj KOSOVË ke Burra me qeleshe të bardhë, “ndoshta këta Burra me qeleshe janë të prapambetur dhe nuk dinë të flasin bukur ” si Burrat e tiranës…!

Po këta Burra me qeleshe kanë thënë gjithmonë Oj Nëna Shqipni

Se këta Burra kanë dhënë jetën për Shqiprinë se këta Burra me qeleshe janë gjithmonë gati për nënën shqipni, e gjithmone pa kurrë një fije interesi e gjithmonë pa ju bërë syri tërr të për kurrnjësen.

Se këta Burra do jenë aty ku shqipnia thërret,se këta Burra për ty Shqipni japin dhe jetën e vet.

KOSOVË, Kur ti ke nevojë,,! për të berë pazare me ty, për të të shit sa herë kanë mundësi, për të të hap dyert e me të marë taks që në kufi. ( që për ty oj Kosovë nuk ka pas kurrë kufi ).

Sa shumë ke për të dëgjuar ne ditët e ardhshme për këte fatkeqsi që i ka ndodhurë nënës shqipni por mos u çudit prit dhe ca ditë, se kanë filluarë që tani të bejnë tregti me ndihmat që I dërgove ti, se janë shumë te mençur për të hapur llogari ( llogarit bankare janë të shumtat pirate nga vetë burrat e tiranës ) se ne jemi më të mençur se ti!

Ngushëllime familjeve që humbën të afërmit e tyre në ket fatkeqsi, O e keqardhje për ata që humbën shtëpiat dhe banesat e tyre E ti lutemi Zotit në të mirë e të Keq,

O Zot ti na krijove ti na fale jetën dhe plot mirësi, të jemi mirnjohës në te bardhë e të zi AAA ( dhe mos harroni që Zoti shqip e jo vetëm Arabishtë, apo jo zoti elvis?!

Dhe prisni se çkeni te dëgjoni në ditët në vijimë!

Enver Bogdani Stockholm.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s