Kategori
Uncategorized

Ku i keni ato qe moret nga depot ushtarake, i shitet te gjitha?.

Kolonel Konstadin Koliqi/

Zakoni shqiptar….hallet duhet te na i zgjidhin te tjeret…..

Jo or jo..shtepija mbrohet nga pronaret banore te saja dhe jo nga forca politike, ne kete raste nga PD….

Keni mbi nje vite qe na thoni- do ta mbrojme edhe me gjake….pame banore te gjakosur, ndersa policet, jo…….

Ku i keni ato qe moret nga depot ushtarake, i shitet te gjitha?……ne shkurt te 97-tes, policia u shpartallua brenda 20 minutash dhe vetem me gure nga populli protestues, pamvaresishte se ne sherbim te kujt ishte protesta……

Ndërsa sot tek Astiri ku populli ka të drejtën e zotit të mbrojë pronën e tij, ka gure me shumice…..

Ata qe ju prune tek dera e shtepise, policin dhe fadromen, e kane nje shtepi…..ju e dini se ku i kane shtepite e tyre…..shkoni dhe shkatarrojuani atyre, se atehere ata laro do ta kuptojne mjerimin tuaj…….

Do tju arrestojne?,

Po, edhe disa protestues, ne vitin 97, u arrestuan, dhe megjithse i kushin lyer duart me gjak dhe trafiqe, forca politike qe erdhi ne pushtet, i liroi dhe i shperbleu…..

Keshtu do te ndodhi edhe me ju…… por ne dallim nga ata revolucionaret e tre gishtave, ju nuk po vrisni, por po kerkoni dhe mbroni me gjak …pronen tuaj, te ardhurat tuaja, jetën tuaj, që po ja u shkaterron ky klan kriminal në pushtet.

Apo po prisni votimet, qe ta votoni prap kete MAFIA qe ju mashtroi dhe shpetimin po ja kerkoni forces politike qe po ju mbeshtet…..

Këmbët e shpejta faqia e bardhë…shpetoni vehten, tju ndihmojne te tjeret……

Ne vertet jemi me ju, dhe krah jush, por që ne të vimë të jemi krah jush, duhet së pari ju të ngriheni të gjithe në mbrojtje të gjakut tuaj, prona eshtë gjak nga gjaku juaj.

Mbroheni sot, nesër është vonë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s