Kategori
Uncategorized

”demokraci” dhe plumba . Ata sot grabiten dhe dhunuan Arlindin.

Ja çfarë ndodhi me Emigrantin Arlind Mugleci !

Ai teksa po ikte ne shtepi grabitet dhe cohet ne Malin e Dajtit !

Rrihet mizorisht nga persona te maskuar te cilet i thonin qe te kishim paralajmruar.

Ai u mbajt i grabitur gjate nates duke u keqtrajtuar megjithse familjaret dhe miqtë e tij e denoncuan rastin menjëherë pranë policise.

Por kjo gje ra ne vesh te shurdher pasi simbas drejtuesve politike në polici duheshin 24 orë që të fillonin hetimet …

Arlind Mulgeci rikthehet ne vendlindje ne dhjetor te vitit 2018 me nje fryme europiane ndryshe nga shqipëria e korrupuar dhe e sunduar nga mafia pushtetare, dhe persona me rekorde kriminale, të persona te pa shkolluar .

Teksa u rikthye ai pa qe gjerat nuk funksiononin sic funksionin ne Angli vendin ku ai kishte jetuar prej disa vitesh .

I betuar te shkonte kunder cdo regjimi diktatorial , kunder papunsise , kunder krimit në pushtet, pushtetareve të korruptuar që jo vetëm nuk lejojne lirine e fjales, por janë edhe vetë ata që e inicjojnë dhunimin e kësaj fjale.

Në votimet qe ai i ëndërronte të lira ai në Janar 2019, vendosi te riorganizohet dhe te japi kontfibutin e tijbrenda strukturave te partise demokratike .

Ngritja e zërit me banoret e lagjes dhe në çdo ambient qe atij i jepej rasti, binte ndesh me heshtien dhe mbylljen e gojes qe kerkonte dhe kish instaluar mafia kriminale ne pushtet, heshtie e cila per ata qe nuk i nenshtroheshin, zbatonte kodin e saj mafioz …( Kercenimet, dhunimet, grabitjet, te cilat shkonin deri ne ekzekutim …

Opozita hoqi mandatet e deputeteve si e vetmia menyre qe jo vetem qytetaret por dhe nderkombetaret te sensibilizoheshin per vjedhien e votes, tenderat, krimet, varferinë, dhe gjithshka qe shkonte keq ne kete vend …

Arlind Mulgeci merr pjese dhe spikat ne krye te protestave qytetare duke mbrojtur dhe shprehur interesat e qytetareve te tyre . Njerezit vazhduan ti besojne dhe ta ndjekin nga pas per nje te ardhme me te mire por…

Më 1 Mars 2019 teksa po ikte ne shtepi grabitet dhe cohet ne Malin e Dajtit ku rrifet mizorisht nga persona te maskuar te cilet i thonin qe te kishim paralajmruar . Ai u mbajt gjate nates duke u keqtrajtuar dhe miq e familjare denoncuan prane policise por kjo gje ra ne vesh te shurdher pasi nuk ishin bere 24 hr .

Nga frika qe mafja politike i kishin thene nese fliste do te ekzekutohej dhe e kishte te kote te shkonte ne polici pasi ata ishin miqt e tyre ai udhetoi drejt Tropojes duke u paraqituar ne spital per trajtim mjeksor .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s