Kategori
Uncategorized

Kickboxingu Shqiptar që luan për Greqinë.

Plot Njëmbëdhjetë fitore dhe vetëm një humbje.

17 vjeçari Petrit Pellumbi po këthehet në një YLL në sportin e Kingboxit në Greqi.

Emri i Petritit tani ka filluar ti kalojë kufijtë e shtetit Grek.

Zhdërvjellëdia, shpejtësia, dhe goditjet e shpejta dhe të fuqishme të djaloshit 17 vjeçar shqiptar Pëllumbit, tani më njihet jo vetëm në Komotini ku ai zhvillon sportin e tij të preferuar kingboxin,por në Greqi, Turqi dhe Bullgari, së fundmi në ndeshjen e radhës në Australi.

Petrit Pëllumbi tani luan për per ekipin ( Polydamos Komotini )

Shqiptari 17 vjeçar, vetëm në një vit e gjysën ai ka zhvilluar plot 12 ndeshje kombëtare dhe ndërkombëtare në Greqi dhe vende të tjera nga të cilat ka 11 fitore dhe vetëm një humbje, ndërsa tani pret ndeshjen dhe fitoren e ardhëshme me kundershtarin e tij ne Australinë e largët.

Në foto Petrit Pëllumbi dhe tranieri grek i tij. (polydamos komotini )

E në fakt të gjithë ankohemi pse shqiptarët luajnë apo ngrenë flamurin Grek në aktivitetet nderkombetare,por asnjëherë nuk pyesim pse ?

Sepse pushtetarët tanë nuk investojnë me talentet qysh në shollat 9 vjeçare me mësuesit e fiskulturës, palestrat dhe tranieret, nuk i gëzohen talenteve, medaljeve, dhe ngritjes së flamurit kombëtar nga sportistë shqiptarë, por korrupsionit dhe mbushjes së xhepave.

Ne i urojmë Petrit Doni Pëllumbit nga Çaushlia-Korçë, suksese dhe fitore në sportin e bukur të Kicboxit.

Petrit bëji krenarë bashkkombasit e tu kudo që ndodhen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s