Kategori
Uncategorized

Kur njeriu i fiton sfidat e jetes , jeta behet me e embel ,me e bukur .

Kur njeriu i fiton sfidat e jetes , jeta behet me e embel ,me e bukur .

Merita Ymeri/

Per mamane time eshte hera e dyte qe jeta e sfidon .Nje here para 39 vitesh kur kreu nje nga operacionet me te veshtira asaj kohe me zemer te hapur dhe sot iu desh te perballet perseri me te njejten sfide nga e cila doli perseri fitimtare.

Kete sfide nuk e fitoi e vetme por e fitoi ne saje te Kardiokirurgut me duar te arta Doktorr Altin Veshti , qe pervec se nje kardiokirurg i shkelqyer me se shumti eshte eshte mjeku qe sjell nje fryme te re ne Shqiperi , ate te komunikimit , te familjarizimit me pacientin dhe problemin e tij , mjeku qe sheron jete jo vetem me bisturine e tij por edhe me fjalen e tij, qe ngre peshe psikologjine e pacientit e te familjareve te tij .

JU FALEMINDERIT Doktorr Altin Veshti ! Ju faleminderit juve dhe te gjithe ekipit tuaj qe asistoi ne operacionin e nenes time ne emrin tim dhe te gjithe familjes se pacientes tuaj Fiqerie HIDA nga Elbasani ! Ju faleminderit jo vetem qe kthyet serish mamane prane nesh ,por ju falenderojme per te gjitha ato emocione te forta e aq te bukura qe perjetuam gjate tri javeve te qendrimit ne spital prane mamase tek ju dilnit nga salla e operacionit gjithnje plot sukses e u kthenit buzeqeshjen sa e sa familjareve , sa e sa prinderve te rinj qe besonin ne duart tuaja foshnjat e tyre , qe i kthenit lotet e dhimbjes se tyre ne lot gezimi , qe ju shihnim shpesh koridoreve me doren ne qafe familjareve e gjithmone me buzeqeshje .

Perjetova keto tri jave ndjenja qe qe nuk mund te shprehen me fjale , perjetuam problemin e atij qe ishte prane nesh si dhe u gezuam me suksesin e tij fale jush . U gezuam per foshnjen e vogel qe peshonte vecse 2,5 kg , per foshnjen tjeter 4 muajsh , per foshnjen tjeter 8 muajsh e sa e sa te tjere .

Shqiperia dhe ne shqiptaret jemi me fat qe kemi nje kardiokirurg si ju doktorr Altini , qe di te jete jo vetem te jete nje super kardiokirurg por ne radhe te pare te jete nje mjek qe ka kuptuar ne thelb profesionin e tij, ate te te qenit human dhe njeri i mire, gje qe vitet e fundit nuk vihesh re shpesh ne spitalet tona dhe fatmiresisht kete here pashe disa te tille.

JU faleminderit dhe te gjitheve juve miq qe qofte me mesazhet apo me telefonatat tuaja u munduat te me mbeshtesnit sadopak psikologjikisht ne keto momente te veshtira qe kaluam dhe uroj qe te mos gjendeni kurre perballe sfidash te tilla por nese ju ndoth deshiroj t’ju jap nje keshille QE TE MOS KERKONI ITALINE , GREQINE APO KU DI UNE SE KU PER KARDIOKIRURGE ME TE MIRE ASHTU SI UNE . NDOFTA KARDIOKIRURGET TANE NUK PUNOJNE NE SALLA ME KUSHTE MODERNE PER TE MOS THENE QE NUK KANE ASPAK KUSHTE POR ME SIGURI JU THEM SE KEMI SHUME MJEKE TE RINJ SHUME TE ZOTET E SHUME TE TALENTUAR . !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s